Eva Calòr - Certifikovaný výrobca kachlí

Teplo z obnoviteľných zdrojov

Vďaka svojej ekologickej povahe Eva Calòr zohrieva životné prostredie, v ktorom žijete ekologicky. Kachle Eva Calòr spaľujú drevo alebo pelety, obnoviteľné a ekologické palivo.
Prečo používať kachle ako zdroj vykurovania? Drevo je zdroj obnoviteľnej energie. Inak ako pri spaľovaní fosílnych palív, ako je motorová nafta, plyn alebo uhlie, ktoré sú zdrojmi, ktoré sa majú vyčerpať a majú negatívny vplyv na životné prostredie, keď sa spaľuje drevo, je možné hovoriť o nulovom environmentálnom vplyve. Na rozdiel od týchto druhov palív pri spaľovaní drevo uvoľňuje množstvo oxidu uhličitého, ktoré je ekvivalentné množstvu oxidu uhličitého absorbovaného stromom počas jeho rastu. Tento proces sa nazýva uhlíkový cyklus.

eva calor logo

Bezpečné vykurovanie

Ťažké testovanie a kontrola kvality, ktoré vykonávajú najdôležitejšie medzinárodné certifikačné orgány, spolu s kontrolou kvality, ktorú vykonáva tím odborníkov v rámci spoločnosti, sú základom výrobného procesu kachlí Eva Calòr. Extrémne testovanie a kontrola kvality a kontrola mechanických a elektrických komponentov pre prvotriedny výrobok z hľadiska bezpečnosti, kvality a výkonu.
Pri dosahovaní maximálnych bezpečnostných noriem vo všetkých kachliach Eva Calòr bol nainštalovaný konkrétny termostat, aby sa zaručila väčšia spoľahlivosť. Ručne dobíjaný mechanický systém zaručuje automatické zastavenie stroja v prípade prekročenia extrémnych teplôt.

Ako elektronické príslušenstvo je k dispozícii diaľkové ovládanie, ktoré sa dodáva ako voliteľná položka.

Certifikáty

CE
Európska norma

EN 14785
Norma spotrebičov na vykurovanie obytných priestorov na drevené pelety

EN 13240
Norma spotrebičov na tuhé palivá na vykurovanie obytných priestorov

EN 12815
Norma spotrebičov na varenie pre domácnosť na tuhé palivá

EN 303.5
Norma kotlov

BImSchV
Nemecké predpisy proti znečisťovaniu

15a B-VG
Rakúske predpisy

VKF
Švajčiarsky bezpečnostný orgán

LRV
Švajčiarske predpisy